B2B > Management CR > Aktuality

Český Krumlov se prezentoval na mezinárodních veletrzích

Zástupci českokrumlovského Destinačního managementu a Infocentra představili bohatou turistickou nabídku města na řadě mezinárodních veletrhů cestovního ruchu. Český Krumlov se prezentoval v rámci společné expozice České republiky, Jihočeského kraje nebo Zemské výstavy.

Účast na veletrzích a workshopech patří mezi významné marketingové nástroje destinace Český Krumlov. Výběr veletrhů odpovídá strategii udržení a posílení pozice destinace na trzích, kde již existuje povědomí o Českém Krumlově a aktivní okruh klientů. Jedná se o velmi účinný nástroj, kdy je během osobního setkání jak s odbornými návštěvníky - nákupčími služeb cestovního ruchu tak se širokou veřejností prezentována kompletní nabídka města.

Začátkem letošního roku se Český Krumlov představil na Ferienmesse ve Vídni, nejvýznamnějším veletrhu cestovního ruchu v Rakousku, určeném jak odborné, tak široké veřejnosti. K podpoře kampaně na domácím trhu bylo město prezentováno na veletrhu Regiontour Brno a Holiday World Praha. V Brně získal Český Krumlov další prestižní ocenění - Velkou cenu cestovního ruchu, udělenou za turistický portál www.ckrumlov.cz, na kterém najdete podle odborníků nejkvalitnější a nejlépe zpracované informace.

Novinky v turistické a kulturní nabídce města představili zástupci Infocentra také na největším veletrhu cestovního ruchu na Slovensku - ITF Slovakiatour Bratislava. Český Krumlov letos nechyběl ani na F.RE.E. Mnichov a na podzim se ještě představí na TC Lipsko - nejvýznamnějších veletrzích cestovního ruchu v Německu.

Expozice města se těšila velkému zájmu návštěvníků. Mnozí z nich již strávili v Českém Krumlově hezké chvíle, a protože byli městem okouzleni, hodlají přijet znovu. Hosté z řad široké veřejnosti si domů odnášeli nejen propagační materiály a programy kulturních akcí v Českém Krumlově, ale i povědomí o připravované Zemské výstavě nebo o obnově tzv. třetího meandru.

Veletrhy cestovního ruchu však nejsou jedinou formou prezentace destinace. Už poosmé od roku 2006 prezentuje Centrum Bavaria Bohemia svůj cyklus výstav "Města z Čech". Tentokrát je v Schönsee po městech z Plzeňského a Karlovarského kraje poprvé hostem i město Český Krumlov. V letošním roce čeká Český Krumlov také prezentace v Maďarsku, na workshopu „Poznejte regiony České republiky", odborných konferencích, pracovních setkáních, a dalších akcích.                     

Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu
Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu Veletrhy cestovního ruchu

Přehled veletrhů:

  • Ferienmesse Vídeň, 10. - 13. 1. 2013, ca. 150.000 návštěvníků
  • GO a Regiontour Brno 17. - 20. 1. 2013, ca. 30.000 návštěvníků
  • Slovakiatour Bratislava 24. - 27. 1. 2013, ca. 73.000 návštěvníků
  • Holiday World Praha 7. - 10. 2. 2013, ca. 34.000 návštěvníků
  • F.RE.E. Mnichov 20. - 24. 2. 2013, ca. 120.000 návštěvníků
  • TC Lipsko 20. - 24. 11. 2013, ca. 63.000 návštěvníků